Kalendarium 2013

Grudzień 2013

19-12-13 Wigilia. Wieczerzy nadszedł czas. Uczestnicy wystąpili na przedstawieniu związanym z tematyka Świąt Bożego Narodzenia, występ zwieńczony został gromkimi brawami. Po części artystycznej były przemowy, życzenia świąteczne, dzielenie się opłatkiem oraz wspólna wieczerza przy wigilijnym stole.

18-12-13 Przygotowania do Wigilii. Dziś cała społeczność ośrodka zaangażowała się w przygotowania do jutrzejszego spotkania wigilijnego. Pracy było dużo a czasu mało, ale udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Jutro czekają nas jasełka po których zasiądziemy do wspólnej wieczerzy.

06-12-13 Ubieranie choinki. Nadszedł czas na szykowanie sie do świąt. Pierwszy krok juz zrobiony-choinka przystrojona. Uczestnicy wraz z instruktorami dekorowali choinke wlasnorecznie wykonanymi pracami.

04-12-13 Kiermasz bożonarodzeniowy. Śnieżynki i Mikołaj spisali się świetnie, dzięki nim prace wykonane przez naszych uczestników dotarły do szerokiego grona kupujących. Wszystkim, którzy kupili świąteczne prace przy naszym stoisku bardzo serdecznie dziękujemy.

  

Listopad 2013

29-11-13 Andrzejki z Tomaszowem Mazowieckim. W tym roku andrzejki spędziliśmy na tańcach i jedzonku, obyło się bez lania wosku i wróżb andrzejkowych. Gościł nas WTZ Tomaszów Mazowiecki, który przygotował wspaniała imprezę.

27-11-13 Trening ogólnorozwojowy w Tico. Oprócz korzystania z zajęć tanecznych nasi uczestnicy mogą uczęszczać na zajęcia rozwijające ogólną sprawność ruchową wszystko to dzięki uprzejmości Centrum Tańca i Ruchu Tico w Opocznie.

19-11-13 Turniej o Puchar WTZ Opoczno. Po przegranych meczach turniejowych w boccię pora na treningi i wewnętrzny turniej o Puchar WTZ Opoczno. Forma poszła w góre. Czekamy z niecierpliwością na kolejne turnieje.

14-11-13 IX Integracyjny Drużynowy Turniej w Bocce w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem nasi podopieczni po zaciętych meczach w boccię niestety nie wyszli z grupy, emocji było co niemiara. Pomimo przegranych meczów humory dopisywały. W tym dniu odbył się także turniej gry w lotki na którym jeden z uczestników WTZ Opoczno zajął III miejsce.

08-11-13 XVIFestiwal Sztuki Wszelakich. Sekcja literacka zaprezentowała na przeglądzie w Łodzi przedstawienie "Kobiety jak te kwiaty" . Występ nagrodzony został licznymi brawami oraz nagrodami rzeczowymi.

  

Październik 2013

29-10-13 Praca w ogrodzie czyli "Akcja Liść Jesienny". No to śmy se nagrabili! Jak co roku gdy opadną wszystkie liście z drzew na naszej posesji wychodzimy całą załogą aby zgarbić i załadować je w worki. Czas operacyjny akcji to 2,5 godziny. Wynik to ponad 100 pełniusieńkich worków oraz oczywiście zadbane trawniki i chodniki

08-10-2013 Dzień chłopaka. Na potańcówce tym razem bawiliśmy się z przyjaciółmi z innego zaprzyjaźnionego ośrodka. Były tańce, muzyka i przekąski. Zabawa trwałaby do samego rana gdyby nie fakt że autobus który przywiózł naszych gości musiał jechać w trasę;-)

04-10-2013 VIII Ogólnopolski przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Rozśpiewana jesień 2013" w Tomaszowie Mazowieckim. Sekcja literacka działająca w naszym ośrodku zajęła I miejsce na tym ogólnopolskim i prestiżowym festiwalu. Program słowo-muzyczny jaki zaprezentowali nosił tytuł "Kobiety jak te kwiaty".

03-10-2013 Biegi przełajowe w Stemplewie. Reprezentacja Opoczyńskiego Klubu Olimpiad Specjalnych składająca się z zarodników i trenerów z WTZ Opoczno, WTZ Żarnów i ŚDS Opoczno wywalczyła medale: 800 m Krystian Jurek brąz, Marek złoto 1600 m Grzegorz Padusiński złoto, Paweł srebro 2400 m Bogusław Stępień srebro

01-10-2013 Dzień chłopaka z WTZ Drzewica. Przyjaciele z pobliskiego WTZ-u w piękną jesienną pogodę zaprosili nas na wspaniałą plenerowa imprezę. Jak zwykle było bardzo wesoło i smacznie, aż nie chciało się wracać..

  

Wrzesień 2013

18-09-2013 Nauka tańca w Centrum Tico. Cała społeczność WTZ w dniu dzisiejszym wzięła udział w pierwszym spotkaniu tanecznym zorganizowanym dzięki przychylności właścicieli TICO. Instruktor Pan Tomasz Miękus przygotował dla nas lekcję składającą się z dwóch części. Najpierw uczyliśmy się tańczyć walca, a następnie układu kroków do muzyki disco. Cała zabawa bardzo spodobała się uczestnikom, którzy ze skupieniem i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Gdy Pan Tomasz na koniec spotkania, podsumowując je powiedział: "Właśnie tak to wyczystko wygląda i musimy się teraz zastanowić czy jesteśmy zdecydowani na dalsza współpracę". Monia, bez namysłu krzyknęła: "Ja jestem już zdecydowana!". Dalsza współpraca polegał będzie na cotygodniowych zajęciach dla uczestników WTZ. Ogromne wyrazy uznania należą się kierownictwu TICO, które wspólnie z instruktorami tańca zdecydowało że swoje usługi świadczyć będą charytatywnie.

12-09-2013 Wycieczka do Uniejowa. W dniu 12 września 2013 odbyła się wycieczka do Uniejowa. Głównym punktem programu była kąpiel w basenach termalnych. Nie zabrakło jednak innych atrakcji. Zwidzieliśmy tamtejszy zamek, po którym oprowadzał nas zjawiskowy Sanderus oraz zjedliśmy posiłek w Domu Pracy Twórczej.

05-09-2013 Trening i zawody w Bocce. W dniu 5 września ekipa 6 zawodników pod opieką rehabilitanta Pana Marcina Kamińskiego wzięła udział w drużynowym turnieju w boccię. Jedna z naszych drużyn wygrała całe zawody zdobywając tytuł mistrzowski i cenne nagrody. Podczas zawodów rozegrano wiele emocjonujących meczów. Ten wynik możliwy był do osiągnięcia dzięki treningom, które regularnie odbywają się w naszym ośrodku.

  

Sierpień 2013

21-08-2013 Zajęcia w sali rehabilitacyjnej. Od niedawna w sali rehabilitacyjnej uczestnicy korzystają z zajęć ruchowych w formie aerobiku. Ten rodzaj ruchu przypadł do gustu szczególnie paniom. Dbanie o sylwetę jest dla nich przecież bardzo ważne.

04-08-2013 Obóz Zakopane. Zawodnicy Opoczyńskiego Klubu Olimpiad Specjalnych Wzięli udział w wakacyjnym obozie sportowym organizowanym przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Łódzkie. Spędzili 10 dni w sercu polskich Tatr trenując, spacerując po górach i wypoczywając.

  

Lipiec 2013

26-07-2013 Wyprawa do Sielpi.

Tego dnia wzorem lat ubiegłych wyjechaliśmy na plażing do Sielpi. Na kocingu działali amatorzy opalania. Natomiast ci którzy spragnieni byli mocniejszych wrażeń pływali na rowerkach wodnych i robili sobie tatuaże z henny.

  

Czerwiec 2013

26-06-2013 Nagrody od Powiatu. Zawodnicy i trener Klubu Olimpiad Specjalnych odebrali wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w roku 2012. Nagrody przyznawane są corocznie przez Zarząd Powiatu w Opocznie.

26-06-2013 Aranżacja ogrodu. Od kilku dni trwały prace nad zagospodarowaniem sporej części naszego ogrodu. Efekty zobaczcie sami... Zajęcia zrealizowane były w ramach projektu "Moda na zdrowie" współfinansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego.

20-06-2013 Regionalny Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Łodzi. Połączone siły WTZ Opoczno, Żarnów i Drzewica oraz ŚDS Opoczno w ramach naszego Klubu Olimpiad Specjalnych wywalczyły w Łodzi II miejsce w najsilniejszej grupie sprawnościowej.

Czerwiec 2013 Szkolenia Moda na Zdrowie. W naszym ośrodku odbył się cykl zajęć popołudniowych dla uczestników z WTZ Opoczno i Drzewica oraz ŚDS Opoczno. Tematyką zajęć było m. in. zdrowe żywienie, ekologiczne dekoracje i biżuteria oraz fotografowanie natury.

13-06-2013 Grill z WTZ Żarnów. Zorganizowaliśmy w ogrodzie grilla. Oprócz pysznego jedzenia była muzyka, taniec i śpiew oraz oczywiście siatkówka:-)

12-06-2013 Porządki w ogrodzie. Korzystając z trochę lepszej pogody postanowiliśmy uporządkować nasz ogród, tym bardziej było to konieczne gdyż już jutro przyjeżdżają do nas goście z WTZ Żarnów.

04-06-2013 Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kutnie. Nasi zawodnicy przywieźli grad medali z tego mitingu. 6 zawodników zdobyło 16 medali w 7 konkurencjach.

   

Maj 2013

29-05-2013 XIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Po raz pierwszy turniej ten zawitał do Opoczna. Jako organizatorzy mieliśmy dużo pracy w ostatnim miesiącu przygotowań. Ostatecznie imprezę można zaliczyć do udanych- takie dochodzą nas słuchy od Klubów które wzięły udział w zawodach.

26-05-2013 Marsz dla życia i rodziny. Wzięliśmy udział w inicjatywie organizowanej przez Biuro Poselskie Pana Roberta Telusa.

24-05-2013 Dzień Matki. Jest to ważne dla nas święto, na które zapraszamy mamy i opiekunki naszych uczestników. Sekcja literacka prezentuje tematyczne przedstawienie o pracownia gospodarstwa domowego wspierana przez inne pracownie przygotowuje wiosenny poczęstunek.

10-05-2013 Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Środowiska osób niepełnosprawnych spotkały się w Miejskim Domu Kultury na dorocznych obchodach tego dnia. Były występy i poczęstunek.

06-05-2013 Trening Klubu Olimpiad Specjalnych w Żarnowie. Po raz pierwszy zagraliśmy na nowo wybudowanym Orliku w Żarnowie. Panowie z Klubu cenią sobie takie wyjazdy, tym bardziej że są w okresie przygotowawczym do zawodów.

  

Kwiecień 2013

25-04-2013 Nordic walking. Kolejny spacerek z kijkami po okolicy zorganizowany przez rehabilitanta Marcina.

25-04-2013 II Opoczyńskie Targi Pracy. Wystawiliśmy stoisko promujące nas w regionie. Na targach było obecnych ponad 50 wystawców. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

23-04-2013 Praca w ogrodzie. Pierwsze czynności wykonane na zewnątrz sprowadzały się do uporządkowania terenu po okresie zimowym.

17-04-2013 Turniej Kręglarski w Tomaszowie Mazowieckim. Reprezentacja składająca się z 10 zawodników i 2 trenerów wyjechała do Tomaszowa na doroczny turniej. Przywieźli puchary , dyplomy i nagrody.

15-04-2013 Trening Klubu Olimpiad Specjalnych. Nasza drużyna rozpoczęła sezon treningowy na Orliku. Przygotowujemy się do XIV Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który w tym roku ma odbyć się w Opocznie. We wspólnych zajęciach wzięli udział uczestnicy: WTZ Opoczno, WTZ Drzewica, WTZ Żarnów oraz ŚDS Opoczno należący do Klubu.

Wydaliśmy kolejny, trzeci już numer „Księgi Wspomnień”, która trafiła już do uczestników i ich rodzin. Wersję elektroniczną można zobaczyć tutaj (klikając na zdjęcie okładki).

  

Marzec 2013

28-03-2013 Spotkanie przy stole wielkanocnym. Jak co roku nasza społeczność, czyli zarząd Stowarzyszenia, kadra i uczestnicy WTZ zasiedli do wspólnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw i oczywiście świątecznych życzeń.

22-03-2013 Kiermasz Wielkanocny. W tym roku kiermasz zrealizowaliśmy w formie obwoźnej. Wykonane prace wystawialiśmy na stoiskach w Starostwie Powiatowym oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Utarg wyniósł blisko 700 zł. Środki ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitacje społeczną uczestników WTZ. Instytucjom które umożliwiły nam zrealizowanie kiermaszu dziękujemy.

08-03-2013 Dzień Kobiet. To święto na WTZ na już wieloletnia tradycję. Obchodzimy je bardzo uroczyście. Odbywa się przedstawienie słowno-muzyczne oraz wspólne „pogaduchy” przy wiosennych kanapkach, ciście i herbatce. Panie dostają słodkie upominki. Dzień ten jest również doskonałą okazją do wymiany informacji pomiędzy kadrą WTZ a rodzinami uczestników.

  

Luty 2013

26-02-2013 Zajęcia w pracowni gospodarstwa domowego. Tego dnia uczestnicy z tej pracowni podjęli się nie lada wyzwania, przygotowania kopytek dla całej załogi WTZ. Nie obyło się bez konieczności zaproszenia do współpracy posiłków w postaci kolegów i koleżanek z innych pracowni. Danie zostało podane z cebulką i skwarkami oraz surówką z białej kapusty. Smakowało tak, że już od dawna namawiamy pracownię gospodarstwa domowego aby powtórzyła ten wyczyn.

13-02-1013 Trening Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych w Drzewicy. Do naszego klubu należą zawodnicy z różnych miast i miejscowości z całego powiatu. Od czasu do czasu organizujemy treningi poza Opocznem, tym razem w hali jednej z drzewickich szkół. W przyszłości planowane są wspólne zajęcia z zawodnikami, którzy są uczestnikami nowo powstałego WTZ-u w Żarnowie. Już nie możemy się doczekać…

12-02-2013 Walentynowa potańcówka z WTZ z Drzewicy. Gościliśmy w swoich progach zaprzyjaźniony WTZ z sąsiedniego miasta. Tańce i zabawa przy rytmach dobrej muzyki. Pyszne jedzenie i miła atmosfera sprawiły że długo i przyjemnie będziemy wspominać ten dzień.

08-02-2012 Zabawa ostatkowa w Tomaszowie Mazowieckim. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego ośrodka z sąsiedniego powiatu pojechaliśmy aby potańczyć przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu. Udana impreza która minęła w przyjaznej atmosferze.

07-02-2013 Koncert poezji śpiewanej w MDK. Sala widowiskowa miejskiego domu kultury wypełniła się po brzegi, ludzie siedzieli na chodach i dostawianych krzesłach. Taką publiczność zgromadził koncert Jacka Telusa z zespołem zatytułowany „Szymborska i przyjaciele”. Było to bardzo miłe przeżycie kulturalne w którym wzięły licznie wzięliśmy udział.

  

Styczeń 2013

25-01-2013 Zajęcia w pracowni komputerowej. Tego dnia słuchaliśmy muzyki całego świata;-) Jeden z uczestników położył słuchawki na stojącym obok komputera globusie. Tak powstał pomysł zrobienia zdjęć.. sami oceńcie jak nam to wyszło.

11-01-2013 Spotkanie Mikołajkowe z Fundacją Uśmiech Dziecka. To już dziesiąta i zarazem jubileuszowa edycja spotkań z Mikołajem jakie organizuje zaprzyjaźniona Fundacja. W tym roku akcji przyświecało hasło „Jesteśmy razem”. Gratulujemy dziesięciu lat tradycji tej imprezy i dziękujemy że o nas pamiętacie.

08-01-2013 Zajęcia w pracowni plastycznej. Początek roku zaczął się porządkowaniem materiałów do terapii. Panowie przez kilka dni nieźle nawijali..