prev next

Kalendarium 2015

18-12-2015 Udział w wyjątkowym widowisku "Podróż do Betlejem"

Aby jeszcze piękniej wprowadzić się w czas świąteczny wzięliśmy udział w wyjątkowym widowisku, które wielu z nas na długo zapadnie w pamięć. W niedalekim Inowłodzu Fundacja Chrześcijańska Proem od kilku lat organizuje to wydarzenie na bardzo wysokim poziomie. Wzięło już w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Przygoda z tym wspaniałym przeżyciem duchowym zaczyna się koncertem kolęd w wykonaniu grupy Exodus 15. Następnie uczestnik wciela się w rolę żydowskiego pielgrzyma gdzie ma okazje przeżywać sceny biblijne. Polecamy każdemu  kto jeszcze nie widział. 

oto link do wydarzenia 


17-12-2015 Wieczerza Wigilijna

Jest to dla nas ważny dzień w roku. Spędzamy go we własnej społeczności oraz wraz z zaproszonymi gośćmi. Przygotowujemy tradycyjne potrawy oraz wystawiamy jasełka.

06-12-2015 Kiermasz Bożonarodzeniowy   

Jak co roku prace wykonane przez uczestników można było nabyć na kiermaszu, który odbywał się przed Kolegiatą p. w. Świętego Bartłomieja. Ręcznie wykonane stroiki, wianki, świeczniki, bałwanki, anioły i wiele innych prac przyozdobi w tym roku domy opocznian. 1_4-12-2015 Makroregionalny Turniej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych w Głuchołazach  

W I Makroregionalnym Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych wzięły udział dwie ekipy z łódzkiego: Giganci Opoczno i Olimpijczyk Zduńska Wola. Obje wywalczyły złote medale! Odpowiednio w pierwszej i drugiej grupie sprawnościowej. Już na etapie gier obserwowanych widać było wysoki poziom jaki prezentowały nasze drużyny.  

Do zawodów przystąpiło 12 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy sprawnościowe. Pełni mobilizacji, zmotywowani przez trenerów, a także bardzo zżyci ze sobą siatkarze stanęli na wysokości zadania. Wszyscy, bez wyjątku zrobili co w ich mocy, żeby osiągnąć sukces i to się udało. Hala BANDEROZA zapadnie w pamięć naszym drużynom, gdyż to na niej zdobyły złoto. Wspaniała atmosfera i profesjonalne przygotowanie imprezy dodawały smaczku wynikom sportowym. Już pierwszego dnia, podczas meczu pokazowego troje naszych siatkarzy w raz z trenerami zagrali w meczu pokazowym z Sebastianem Świderskim, byłym reprezentantem Polski. To z pewnością była dodatkowa mobilizacja dla zawodników. W Olimpiadach Specjalnych chodzi o to, żeby drużyny rywalizujące ze sobą były o zbliżonym poziomie sportowym i to organizatorom się udało. Grupa pierwsza, czerwona, w której się znaleźliśmy prezentowała bardzo wysoki poziom. Zwycięstwo z takimi rywalami bardzo cieszy, a grą naszych siatkarzy zachwycali się wszyscy. To powód do dumy. – skomentował udział swojej drużyny w turnieju Radek Łyczak, trener Gigantów

Był to pierwszy, historyczny turniej siatkówki zunifikowanej w naszym kraju. Nowa w Olimpiadach, jakże trudna i techniczna, a za razem piękna i wyjątkowa dyscyplina jaką jest siatkówka zgromadziła w Głuchołazach aż 12 ekip z czterech oddziałów regionalnych. Choć impreza przygotowana i zrealizowana na bardzo wyskoki poziomie, już na etapie planowania i organizacji nastręczyła wielu trudności. Jednak Oddział Regionalny Opolskie sprostał temu niemalże niemożliwemu zadaniu – bo jak nie WY to kto?! Gratulujemy – Brawo WY!

18_20-11-2015 Zajęcia w ramach Projektu z RCPS

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj ‘’ (Mark Twain)

Tę prawdę uświadomiły nam swoją postawą osoby niepełnosprawne, które w dniach 18-20 listopada wzięły udział w projekcie dofinansowanym z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.  Przy niewielkim ponad 3.000 dofinasowaniu na projekt ,,Troszczę się o swoje życie, bo chce czuć się szczęśliwym’’ udało się zorganizować atrakcyjne zajęcia dla 30 niepełnosprawnych  (15 uczestników z opoczyńskiego warsztatu terapii zajęciowej, 10 uczestników z tomaszowskiego wtz, 5 uczestników z opoczyńskiego środowiskowego domu samopomocy).Były to zajęcia interpersonalne-pomagająca radzić sobie w życiu, innowacyjne-ruchowe, kulinarne –zdrowe dania na zimowy czas oraz manualne - wykonanie ozdoby świątecznej, którą każdy zabrał do domu. Spotkania prowadzili pracownicy opoczyńskiego warsztatu i środowiskowego domu samopomocy.

Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy, którzy brali w nich udział byli po wcześniejszych zajęciach w swoich macierzystych placówkach, więc byli już zmęczeni. Kiedy robiłam te ruchowe ćwiczenia to całe zmęczenie po dniu odchodziło, jakieś nowe siły wstępowały – mówi Maria Krych, uczestniczka opoczyńskiego warsztatu, Niech żałują Ci, co się nie zapisali – dodaje  jej koleżanka Joanna Dujka. Niewidomy uczestnik z tomaszowskiego warsztatu Sławomir Klawinowski, który dzwonił przed projektem dwa razy dziennie, z mnóstwem wątpliwości i niepokoju już po pierwszych zajęciach, na których dostał płytę z afirmacjami na dobry dzień następnego dnia mówił – Jak rano jej słucham to wierzę, że dam sobie radę. Jego kolega – Dominik zaproponował  – Cały lipiec w naszym warsztacie mamy wolne i na cały miesiąc, codziennie moglibyśmy przyjeżdżać na takie zajęcia do Was.

09-11-2015 Akcja "Jesienny liść"

Praca w ogrodzie czyli "Akcja Liść Jesienny". No to śmy se nagrabili! Jak co roku gdy opadną wszystkie liście z drzew na naszej posesji wychodzimy całą załogą aby zgarbić i załadować je w worki. Czas operacyjny akcji to 2,5 godziny. Wynik to ponad 60 pełniusieńkich worków oraz oczywiście zadbane trawniki i chodniki


05-11-2015 Turniej w boccię w Piotrkowie Trybunalskim

Cotygodniowe treningi przeniosły efekt w postaci pierwszego miejsca wywiezionego z tego prestiżowego turnieju. Drużyna w składzie: Bogusław Stępień, Magdalena Słowicka, Andrzej Stępień pod wodzą trenera: Marcina Kamińskiego wygrała turniej, w którym wzięło udział blisko 20 ekip. Podczas imprezy równolegle odbywał się turniej w darta. Nasz zawodnik Wojciech Zwoliński wygrał rywalizację z blisko 50 przeciwnikami i z wynikiem 96 ptk. zdobył puchar za I miejsce. Gratulujemy sukcesów!

27-10-2015 Kiszenie kapusty

Kiszenie kapusty w pracowni gospodarstwa domowego to wieloletnia tradycja. Kultywujemy ten staropolski zwyczaj, który dodatkowo niesie za sobą wiele pozytywnych skutków w postaci bardzo zdrowego i pożytecznego składnika potraw jakim jest kiszona kapusta. W beczce ubite zostało 180 kg poszatkowanej kapusty zmieszanej z 7 kg marchwi i 2 kg soli kamiennej oraz przyprawami w postaci ziela angielskiego i liścia laurowego. Śmiałków było wielu! Przy ubijaku zameldowała się dość silna reprezentacja panów.


22-10-2015 I Łódzki Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych

Nasza drużyna wywalczyła awans na Makroregionalny Turniej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się 4-6 grudnia w Głuchołazach.

W dniu 22 października odbył się I Łódzki Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Zawody rozegrano w Zduńskiej Woli i wzięły w nich udział zespoły reprezentujące trzy kluby: Lwy Kuto, Giganci Opoczno i Olimpijczyk Zduńska Wola. Pomimo tego, że był to pierwszy turniej siatkówki w historii oddziału, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Harmonogram spotkań przewidywał trzy mecze do 2 wygranych setów, z czego w dwóch spotkaniach decydował tie-break. Świadczy to o wyrównanym poziomie sprawnościowym drużyn.

Lwy Kuto - Olimpijczyk Zduńska Wola 2:1

Giganci Opoczno - Olimpijczyk Zduńska Wola 2:0

Lwy Kuto - Giganci Opoczno 1:2

W ekipach Kutna i Opoczna występowało 3 zawodników i 4 partnerów. Natomiast w drużynie ze Zduńskiej Woli 7 zawodników i 1 partner. W kwestii przypomnienia, według definicji Sporty Zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych w przybliżeniu równe liczby zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej (nazywanych partnerami) podczas treningów i zawodów.

Organizatorzy turnieju okazali się bardzo gościnni, gdyż na dwóch wyższych miejscach podium stanęły drużyny przyjezdne. Mamy nadzieję, że od tego dnia siatkówka w OR Łódzkie będzie się prężnie rozwijać i w przyszłości na imprezach regionalnych zagra więcej drużyn. Kto wie może zawita do nas turniej ogólnopolski ;-?


05-10-2015 Telewizja w WTZ

TVP Łódź kręciła na terenie Powiatu Opoczyńskiego kolejny odcinek programu "Niepełnosprawni" . Znaczna część nagrania postała na terenie naszego ośrodka. Zapraszamy do obejrzenia.

1-4-10-2015 XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Źródło: TOP Tygodnik Opoczyński nr 40/951

Opocznianie z brązowymi medalami

Od 1 do 4 października w Bydgoszczy rozgrywano XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięła udział drużyna Opoczyńskiego Klubu Olimpiad Specjalnych „Giganci”, reprezentująca Łódzki Oddział Olimpiad Specjalnych. Awans na tę imprezę wywalczyła w czerwcu podczas regionalnego turnieju w Łodzi.

W Bydgoszczy do rywalizacji stanęły drużyny z 15 oddziałów regionalnych OS. Impreza zgromadziła ponad 220 zawodników i ponad 50 trenerów. Przy organizacji i obsłudze pracowało ponad 100 osób. Mecze rozgrywano na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy pięknej, słonecznej pogodzie. Opoczyńska drużyna składała się z zawodników na co dzień uczęszczających do WTZ-etów w Opocznie, Żarnowie i Drzewicy, ŚDS w Opocznie oraz z absolwentów Szkoły im. Jana Brzechwy w Opocznie. W skład zespołu wchodzili: Piotr Bociek, Paweł Chmielewski, Grzegorz Padusiński, Karol Bielas, Andrzej Stępień, Daniel Wierzbicki, Małgorzata Wiktorowicz, Bogusław Stępień, Roman Popowicz, Łukasz Tępiński, Mariusz Tomczyk, Krystian Jurek, Mateusz Lachowski, Wojciech Zwoliński. Trenerami byli: Radek Łybczak, Marcin Kamiński, Artur Świstek. - Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i młodości. Kilku zawodników ma na swoim koncie wyjazdy zagraniczne, inni tylko ogólnopolskie, a ci najmniej doświadczeni po raz pierwszy byli na imprezie tej rangi-zaznacza trener Łypczak. Turniej rozegrano według przepisów „Special Olimpics”, co oznacza, że każda drużyna zagrała najpierw po trzy mecze obserwowane, po których utworzono 4 wyrównane grupy sprawnościowe, rywalizujące o medale. Gry obserwowane trwały 2x15 minut. Reprezentacja Łódzkiego odniosła dwa zwycięstwa, notując jeden remis.

Wyniki:

Łódzkie-Lubelskie 2:0

Łódzkie-Zachodniopomorskie 1:0

Łódzkie- Warmińsko-mazurskie 1:1

Po tych spotkaniach opocznianie trafili do pierwszej grupy sprawnościowej. O medale walczyli z reprezentacjami kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego-Poznań Choć w olimpiadach specjalnych nie prowadzi się klasyfikacji ogólnej, to gdyby taką sporządzić, można powiedzieć, że w grupie rywalizowaliśmy z trzema najlepszymi drużynami w Polsce-ocenia szkoleniowiec. Mecze zapowiadały się bardzo ciężko, ale nasi zawodnicy i trenerzy byli bardzo zmotywowani. Zespół zagrał trzy bardzo ciężkie spotkania (2x30min). Ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w grupie i do domów wrócił z brązowymi medalami.

Wyniki:

Łódzkie-Podkarpackie 1:4

Łódzkie-Wielkopolskie- Poznań 4:3

Łódzkie-Kujawsko- pomorskie 0:3

-Najbardziej szkoda wyniku tego ostatniego spotkania-ocenia Radosław Łybczak .- Gospodarze zaprosili nas do zagrania na głównej płycie Zawiszy. Zwycięstwo dawało nam nawet złoty medal. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 ,ale obraz gry był bardzo wyrównany. W drugiej połowie dwie kontry gospodarzy spowodowały jednak, że straciliśmy szanse na złoto. Musieliśmy zadowolić się brązem.

W całym turnieju nasza drużyna pokazała bardzo dobre wyszkolenie. Zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia. Przez trzy dni rozegrali 6 spotkań, na boisku spędzili w sumie 4,5 godzin- tak nie grają nawet profesjonaliści. Gdy w niektórych momentach czegoś brakowało, nadrabiali to ambicją. –Trzeba zaznaczyć, że reprezentacja Łódzkiego składała się z zawodników wyłącznie jednego, opoczyńskiego klubu. Było to ewenementem. W skład większości drużyn wchodzili piłkarze z kilku klubów- podsumowuje trener.

21-09-2015 Oglądamy mecz siatkówki Polska - USA

W tym roku Puchar Świata odbywa się w Japonii. To oznacza, że mecze są w godzinach dopołudniowych. Wtedy życie w ośrodku zamiera i kibicujemy Biało- Czerwonym.


11_13-08-2015 Wycieczka do Skorzęcina

Społeczność warsztatowa - instruktorzy i uczestnicy- spędzała wakacje w letniskowej miejscowości Skorzęcin nad jeziorem Niedzięgiel. Pogoda dopisała nam wyjątkowo - niemal przez cały czas pobytu towarzyszyło nam piękne, letnie słońce, więc czas mieliśmy wypełniony głównie plażowaniem i kąpielami w jeziorze. Wieczorami chodziliśmy na dyskoteki odbywające się na promenadzie położonej tuż przy plaży. Drugiego dnia pobytu część z nas zdecydowała się odwiedzić pierwszą stolicę Polski, leżące nieopodal Skorzęcina Gniezno. Zwiedziliśmy rynek, katedrę, pamiętającą czasy pierwszych królów, obejrzeliśmy jej podziemia i uroczy ogród klasztorny. Do Opoczna wróciliśmy w czwartek wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z tych kilku dni relaksu.

16-07-2015 Potańcówka w ŚDS Opoczno

Jak się bawić to się bawić! Wakacje w pełni, a my z imprezy na imprezę. Fajne jest życie uczestnika :-) Kiedy jest coś ważnego do zrobienia umiemy ciężko pracować. Natomiast gdy jest czas na zabawę robimy to z pełną gorliwością.


15-07-2015 - Grill w Żarnowie

Gospodarze spotkania zaplanowali czas spędzany na świeżym powietrzu. Pyszne jedzenie połączone z zabawą na dworze to jest to co tygryski lubią najbardziej ;-)

15-06-26 Dzień matki

Tradycyjne spotkanie w tym uroczystym dniu wypełnione było rodzinna atmosferą i dobrymi humorami całej społeczności

24-06-2015 Pasjonauci w bibliotece

Od 24 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie można zapoznać się z działalnością naszego ośrodka. Na pierwszym piętrze w Domu Esterki zainstalowana została ekspozycja, na którą składają się prace wykonane przez naszych uczestników. Do dyspozycji oglądających są również zdjęcia z działalności, okolicznościowe fotoalbumy oraz kronika. Zapraszamy Wszystkich, którzy zechcą dowiedzieć się o nas czegoś więcej.

8-05-2015 Łódzki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Łodzi

W dniu 28 maja odbył się Łódzki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na obiekcie łódzkiego ASZu. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z łódzkich Klubów Olimpiad Specjalnych: „Olimpijczyk” Zduńska Wola, ZSS „Plantowa” Łódź, ZSS „Tkacka” Łódź, Fundacja imienia Brata Alberta „Helenówek” Lodź, WTZ „Plantowa” Łódź oraz „Giganci” Opoczno. Zwycięstwo w turnieju dawało przepustkę do Ogólnopolskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się na początku października. Opoczyńscy piłkarze rozegrali trzy zwycięskie spotkania:

Opoczno- WTZ Plantowa 2:0

Opoczno- ZSS Tkacka 3:0

Opoczno- ZSS Plantowa 2:1

Skład opoczyńskiej drużyny: Piotr Bociek (GK), obrońcy: Paweł Chmielewski, Karol Bielas, Andrzej Stępień, Daniel Wierzbicki, pomocnicy: Bogusław Stępień, Małgorzata Wiktorowicz, Tomasz Konecki, napastnicy: Mariusz Tomczyk, Łukasz Tępiński, Krystian Jurek, Wojciech Zwoliński. Wieloletnim trenerem Klubu jest: Radosław Łypczak.

Gra naszego zespołu optycznie wyglądał bardzo dobrze. Widać było współpracę pomiędzy poszczególnymi formacjami oraz duże zdyscyplinowanie w wykonywaniu zadań powierzonych przez trenera. Jednakże zawsze jest coś do poprawy. W tym przypadku jest to skuteczność w wykańczaniu akcji. Drużyna stwarzał sobie wiele sytuacji, ale tylko nieliczne zakańczały się golem. Gdy opadnie już entuzjazm i radość z wywalczonej kwalifikacji zawodnicy i trener przygotowywać się będą do wyjazdu na ogólnopolski turniej. Najważniejsze, że wnioski zostały wyciągnięte i wiadomo nad czy trzeba pracować.

Zawodnicy zrzeszeni w opoczyńskim Klubie Olimpiad Specjalnych pochodzą z ośrodków zrzeszających osoby niepełnosprawne na terenie całego Powiatu: WTZ Opoczno, WTZ Żarnów, WTZ Drzewica, ŚDS Opoczno, Szkoła im. Jana Brzechwy. Spotykają się na regularnych treningach stale poprawiając swoje umiejętności piłkarskie. Piłka nożna i pojęcie „drużyna” są dla nich bardzo ważne. Zaangażowanie jakie wkładają w treningi oraz uczestnictwo w zawodach wpływa też pozytywnie na kształtowanie zachowań na boisku i poza nim.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych odbędzie się 1-4 października w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy.

null

21-05-2015 Obchody Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Cała społeczność naszego ośrodka wzięła udział we Mszy Świętej w Kolegiacie p. w. Św. Bartłomieja inaugurującej uroczystości. Następnie w Miejskim Domu Kultury ośrodki zrzeszające osoby niepełnosprawne zaprezentowały swoje programy artystyczne.

null

13-05-2015 Łódzki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7 Osobowych w Zduńskiej WoliW tym roku Łódzki Turniej PN Olimpiad Specjalnych zakończyliśmy na II miejscu. Gra naszej drużyny była bardzo dobrze poukładana, brakło jednak skuteczności. Mecz w którym remis zapewniłby nam zwycięstwo w turnieju przegraliśmy 1:0. Nasza drużyna znacznie przeważała, oddając 15 strzałów na bramkę przeciwnika, jednak bezskutecznie. Drużyna z Sieradza wyprowadziła 3 kontry z czego jedna dała gola. Wnioski są takie, że na najbliższych treningach musimy popracować nad wykończeniem akcji. Czasu nie jest dużo bo 28 maja kolejny turniej w Łodzi.

null

14-04-2015 Turniej Kręglarski Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tomaszowie MazowieckimPrzeżyliśmy wiele emocji. Dużo radości trochę nerwów i kilka smutków Najważniejsze że zażyliśmy dawkę zdrowia. Nasza reprezentantka Joanna Dujka zdobyła puchar za III miejsce w konkursie indywidualnym. Z grupy 30 zawodników startujących w konkurencji tylko dwie osoby okazały się lepsze od Asi. Jej wynik to 45 punktów. Gratulujemy!

02-04-15 Spotkanie przy wielkanocnym stoleJak co roku nasza społeczność, czyli zarząd Stowarzyszenia, kadra i uczestnicy WTZ zasiedli do wspólnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw i oczywiście świątecznych życzeń.

26-03-15 Nagrody od Powiatu Opoczyńskiego. Nasi sportowcy uhonorowani zostali na grodami za osiągnięcia sportowe w roku 2014. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

22-03-15 Kiermasz Wielkanocny. Tym razem nasze prace można było nabyć przez Kościołem pw. św. Bartłomieja. Aura nas nie zawiodła. Od kilku lat, nie ważne który kiermasz organizujemy, temperatura powietrza zawsze na minusie. Atmosfera jednak była bardzo gorąca. Prace rozeszły się niesamowicie szybko! Całkowity utarg wyniósł 1400 zł. Dziękujemy parafii za współpracę oraz kupującym za ciepłe słowa pod naszym adresem. Pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych. 

20-03-15 Zaćmienie Słońca. Tego dnia zajęcia w pracowni komputerowej związane były z dość niecodziennym wydarzeniem. W końcu przydały się na coś stare dyskietki, przez które oglądaliśmy "pomarańczę" - jak nazwali naszą życiodajną gwiazdę uczestnicy. 

06-03-15 Dzień Kobiet. Gościliśmy w ośrodku Kobiety zaproszone na dzisiejsze obchody. Sekcja literacka przygotowała program słowno- muzyczny "...Będziesz moją Panią". Chcielibyśmy życzyć, wszystkim Kobietom abyście odnalazły: 

w ciszy swoje myśli i marzenia,
w bliskich Wam osobach siłę i piękno stworzenia,
w otaczającym świecie radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,

a w sobie miłość. 

02-02-15 Potańcówka w Opocznie. Tym razem na wspólnej zabawie spotkaliśmy się z przyjaciółmi z Drzewicy. Jak zawsze, zabawa była przednia. Gdyby nie to że goście mieli zamówiony autobus powrotny zabawa trwałaby to samego rana ;-)

05-02-15 Zabawa karnawałowa w Tomaszowie Mazowieckim. Jak co roku spotkaliśmy się na potańcówce z przyjaciółmi z zaprzyjaźnionego Warsztatu. Zabawa odbyła się w nowej siedzibie palcówki. Gratulujemy nowego lokum i życzymy do dużo radości z nowych pomieszczeń i pracowni.


03-02-15 Lepimy bałwana. Ferie feriami.., my oczywiście pracujemy. Jednak grupa zapaleńców w ramach zajęć ruchowych postanowiła powołać do życia dwóch nowych uczestników. Ciekawe jak długo u nas zabawią?