Kalendarium 2014

Grudzień

03-12-2014 Wizyta MCK w WTZ. W tym dniu odwiedziły nas Pani Małgorzata Łysik i Pani Ewelina Karbownik z Młodzieżowego Centrum Kariery w Opocznie. Opowiedziały nam o swojej działalności oraz wyjaśniły z czym może zwrócić się do nich każdy z nas. Ponadto wyświetliły nam bardzo fajny film promujący ich działania. Nasza współpraca z Młodzieżowym Centrum Kariery w Opocznie jest coraz lepsza bowiem dwóch naszych uczestników bierze obecnie udział w projekcie realizowanym właśnie przez MCK. Mamy nadzieję na dalsze wspólne działania w przyszłości. 

  

Październik

20-10-2014 Koncert chóru z białaczowskiej szkoły. Młodzież śpiewająca w chórze zaprezentowała nam pieśni i piosenki związane z Janem Pawłem II. Program poświęcony Wielkiemu Polakowi prezentowali już na wielu konkursach i uroczystościach. Gratulujemy pięknego śpiewania i dziękujemy za odwiedziny.

06-10-2014 Kiszenie kapusty. Zgodnie z wieloletnią warsztatową tradycją październik to miesiąc kiszenia kapusty. Wszystkie pracownie poddane zostają powszechnej mobilizacji. Ochotnicy wcielani są do różnych formacji, odpowiedzialnych za poszczególne odcinki kapuścianego frontu.

01-10-2014 Dzień Chłopaka z WTZ z Żarnowa. Wspólnie z przyjaciółmi z pobliskiego Warsztatu spędziliśmy miłe chwile tańcząc, słuchając muzyki i celebrując w ten sposób święto chłopaków.

  

Wrzesień

25-09-2014 Jemy jabłka... Opoczyński Bank Żywności w ramach pomocy m. in. organizacjom pozarządowym przekazał nam jabłka, które należą do grupy owoców objętych embargiem. Polscy producenci rolni aby uzyskać pomoc z UE przekazują do Banków Żywności warzywa i owoce, które później trafiają do potrzebujących oraz organizacji takich jak nasza. Dziękujemy za ten dar, który w okresie podwyższonej zachorowalności zapewni nam porządny zastrzyk witamin.

14-09-2014 III Tomaszowski Turniej w Boccie w Tomaszowie Mazowieckim. W tym dniu dwie warsztatowe drużyny wzięły udział w turnieju w boccie w Tomaszowie Mazowieckim. W zawodach wzięło udział 10 ekip z Tomaszowa, Piotrkowa, Opoczna i Łodzi. Był to już trzeci nasz wyjazd na te zawody. Jedna z drużyn w składzie: B. Stępień, A. Stępień, M. Wiktorowicz wywalczyła III miejsce. Nie udało się powtórzyć sukcesu z minionego roku, kiedy to nasz ekipa wygrała całe zawody. Najważniejsze jednak jest to, że mogliśmy spotkać się z kolegami z innych ośrodków oraz porywalizować w atmosferze fair play.

14-09-2014 W tym tygodniu Pani Julia Pietrucha przesłała zdjęcia z dedykacją dla naszych uczestników. Ten miły gest ucieszył wszystkich. Dziękujemy! Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.

  

Sierpień

23_26-08-2014 X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Zmagania sportowe podejmowało 1000 zawodników, wspomagało ich 340 trenerów i opiekunów oraz 500 wolontariuszy, a ich wysiłek oceniało 130 sędziów. W sumie w organizację i przebieg tego wydarzenia zaangażowanych było blisko 2500 osób. Rywalizacja odbywała się w 10 dyscyplinach. W zawodach wzięła udział reprezentacja Łódzkiego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych, która liczyła 60 osób w tym 47 zawodników i 13 trenerów. W skład tej reprezentacji weszło 4 zawodników i 1 trener na co dzień trenujących w Opoczyńskim Klubie Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy: Bogusław Stępień, Andrzej Stępień (WTZ Opoczno), Piotr Bociek (WTZ Żarnów), Mariusz Tomczyk (WTZ Drzewica) oraz trener Radosław Łypczak weszli w skład 10 osobowego składu łódzkich lekkoatletów. Łódzcy lekkoatleci zdobyli w sumie 9 złoty; 2 srebrne i 4 brązowe medale. Choć w Olimpiadach Specjalnych najważniejszy jest udział i uczestnictwo to warto było walczyć o złoto, gdyż zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych wszyscy złoci medaliści losowani będą do reprezentacji Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w przyszłym roku odbędą się w Los Angeles.

21-08-2014 Wycieczka do Warszawy. W tym dniu odbyła się wspaniała wycieczka do stolicy. Mieliśmy okazję wjechać na najwyższe piętka Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzić Łazienki Królewskie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd podobał się uczestnikom pomimo nie najlepszej pogody.

05-08-2014 Wyjazd do Sielpi. Uczestnicy wraz z kadrą spędzili bardzo miło czas nad wodą. Uczestnicy korzystali z różnego rodzaju atrakcji wodnych oraz gier i zabaw odbywających się na terenie plaży. Wyjazd zakończyliśmy pysznym wspólnym obiadem.

  

Czerwiec

05-06-2014 Regionalny miting lekkiej atletyki Olimpiad Specjalnych Kutno 2014. Nasi uczestnicy wraz z uczestnikami z Drzewicy i Żarnowa wzięli udział w mitingu. Zajęli wysokie miejsca na podium. Zostali uhonorowani wieloma medalami.

  

Maj

18-05-2014 Artyści dzieciom niepełnosprawnym. W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Rodziny 2014 odbyły się mecze w na obiekcie Ceramiki Opoczno w których udział wzięli znani artyści, opoczyńscy samorządowcy a także nasi uczestnicy z sekcji sportowej.

16.05.2014 Dzień Matki. W naszej placówce odbyły się obchody Dnia Matki. Uczestnicy przygotowali przedstawienie oraz poczęstunek. Wszystkim mamom życzymy spełnienia marzeń i pogody ducha w życiu codziennym.

14-05-2014 XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wczoraj w Zduńskiej Woli odbył się turniej piłki nożnej w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Nasi uczestnicy po ciężkich bojach zajęli II miejsce w swojej grupie sprawnościowej. Pomimo, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca to i tak traktujemy to jako sukces i dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i ciepłą zalewajkę :D

13-05-2014 Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. We wtorek w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się coroczny Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w którym wzięli udział uczestnicy z okolicznych placówek. Nasi uczestnicy zaprezentowali przedstawienie "NIECH WAM SKOWRONECZKI NUCĄ" za które zebrali liczne brawa.

  

Kwiecień

14-04-17 Spotkanie Wielkanocne. Tego dnia spotkaliśmy się wszyscy przy Wielkanocnym stole. Śniadanie rozpoczęło się od świątecznych życzeń po których zasiedliśmy do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami.

14-03-16 VIII Otwarty Turniej Kręglarski Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tomaszowie Mazowieckim. Turniej odbywał się we wspaniałej atmosferze dzięki czemu nasi uczestnicy w pełni wykorzystali swoje umiejętności zdobywając wysokie miejsca i cenne nagrody.

  

Marzec

07-02-2014 Dzień Kobiet. W dzisiejszym dniu odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie przebiegło w milej i serdecznej atmosferze. Panie otrzymały kwiaty oraz prezenty. Wszystkim Kochanym Kobietom życzymy spełnienia marzeń, zdrowia, szczęścia i radości

  

Luty

28-02-2014 Zabawa ostatkowa w Tomaszowie Mazowieckim. Karnawał zakończyliśmy wspaniałą zabawą ostatkową w zaprzyjaźnionym WTZ-cie w Tomaszowie Mazowieckim. Jak zawsze na takich imprezach było dobre jedzonko muzyka oraz tańce.

12-02-2014 Zabawa karnawałowa w Żarnowie. Tego dnia byliśmy na zabawie w Żarnowie. W zabawie karnawałowej po raz pierwszy uczestniczyły trzy warsztaty: Żarnów, Drzewica i Opoczno. Impreza miała charakter kostiumowy-każdy z uczestników wymyślił swoją kreację. Impreza była przednia, dziękujemy za zaproszenie

06-02-2014 Wyjazd na film do Piotrkowa Trybunalskiego. Dzisiejszego dnia pojechaliśmy do galerii w Piotrkowie Trybunalskim na projekcję filmu "Wkręceni". Po filmie uczestnicy udali się na trening ekonomiczny podczas którego odwiedzili wiele sklepów w których co niektórzy zrobili spore zakupy. W międzyczasie można było usiąść w kawiarni, wypić kawę, zjeść ciastko lub loda.

  

Styczeń

29-01-2014 Zajęcia w Tico. Właśnie wróciliśmy z długo oczekiwanych i bardzo udanych zajęć tanecznych. W związku z tym, że trwają ferie Instruktor Pan Tomasz zaprosił na dzisiejsze spotkanie młodzież trenującą na co dzień w Centrum Tico. Oprócz trenowania kroków dziś na zajęciach poznaliśmy nowe ciekawe ćwiczenia. Naszemu ulubionemu instruktorowi i młodzieży serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.