Kalendarium 2016

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.


13-03-2016 Kiermasz Wielkanocny

Tak było na kiermaszu, z którego utarg wyniósł ponad 1400 zł. Środki ze prac przeznaczony przeznaczamy na integrację społeczną osób z niepełnosprawnością. Dziękujemy wszystkim kupującym i oglądającym oraz za każde dobre słowo. Mamy nadzieję, że nasze ozdoby sprawią, że nadchodzące święta będą jeszcze bardziej kolorowe.

10-03-2016 Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji

Rehabilitacja zawodowa w naszym ośrodku przybiera wiele postaci. Oprócz zajęć warsztatowych takich jak np. praktyki zawodowe, dziś uczestnicy mieli okazję wziąć udział w Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji, które z rozmachem organizuje Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie. Ponad piętnastoosobowa grupa uczestników zapoznała się z ofertami rynku pracy i edukacji. Wśród 65 wystawców można było odwiedzić także nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy swój dorobek oraz informowaliśmy zainteresowane osoby jak można stać się naszym uczestnikiem. Organizatorom gratulujemy udanego przedsięwzięcia i dziękujemy za zaproszenie. 


08-03-2016 Dzień Kobiet

To już blisko piętnastoletnia tradycja kiedy w ośrodku uroczyście obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji sekcja literacka prezentuje program słowno-muzyczny, a pracownia gospodarstwa domowego przygotowuje pyszne, wiosenne kanapki. W tym roku serwowane były również cista własnego wypieku. Po części oficjalnej jest czas na wspólne spożywanie pyszności oraz pogaduchy. Wszystkim Kobietom, tym związanym i tym nie związanym z naszym ośrodkiem, życzymy wielu uśmiechów oraz umiejętności cieszenia się z każdego przeżytego dnia.


16-03-04 Podsumowanie roku sportowego w Gminie Opoczno

W tym dniu odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego w Gminie Opoczno. Wyróżnienia za wyniki sportowe w 2015 roku otrzymali zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych GIGANCI:Paweł Chmielewski, Andrzej Stępień, Bogusław Stępień, Wojciech Zwoliński, Roman Popowicz, Daniel Wierzbicki, Łukasz Tępiński, Mariusz Tomczyk, Grzegorz Padusiński, Piotr Bociek, Krystian Jurek, Małgorzata Wiktorowicz, Karol Bielas, Mateusz Lachowski, Łukasz Feliński, Dawid Mędrecki oraz trenerzy: Radosław Łypczak i Marcin Kamiński. Obecność w tak elitarnym gronie była dla nas wielkim zaszczytem, tym bardziej że na uroczystość organizowaną przez samorząd zaproszono nas po raz pierwszy. Jest to dla nas nobilitacja do jeszcze cięższej pracy, jednak nie po to aby zdobywać wyróżnienia, lecz po to żeby z treningu na trening stawać się coraz lepszym sportowcem i człowiekiem.

05-02-2016 Potańcówka w Tomaszowie Mazowieckim

Na zaproszenie WTZu z Tomaszowa wybraliśmy się na dyskotekę karnawałową. Jak zawsze była dobra zabawa, spotkania z przyjaciółmi, a w przerwach pyszny poczęstunek.